
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash over Nickel |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 12 |
Stock: 1749
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29443
Ext.Price$0.29443
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29443 | $0.29443 |
| 10 | $0.26218 | $2.62180 |
| 50 | $0.23347 | $11.67350 |
| 100 | $0.20313 | $20.31300 |
| 500 | $0.17673 | $88.36500 |
| 1000 | $0.15499 | $154.99000 |
| 3000 | $0.13593 | $407.79000 |
